Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moji psi/Dogs

Aga Red Scout           27.6.1998 - 11.7.2004

Můj první pes respektive fena irského teriéra z chovné stanice ing. Kokeše z Prahy. Fena výborného typu, s vynikající srstí, lovecky upotřebitelná ZV v II. ceně, LZ v I. ceně. Po založení vlastní chovné stanice jsem s fenou odchoval po spojení s legendou českého chovu Cassidym z Peršlu v roce 2002 jeden vrh čítající 8 štěňat (2 pejsci a 6 fen). Po šesti letech života uhynula Aga na totální selhání jater.

Avia Ave Birkstein          7.4.2002 - 3.10.2002

Moje druhá fena z mého doposud jediného odchovu, která bohužel zaznamenala příliš krátký život na tomto světě. Zahynula tragicky pod koly auta mého dobrého přítele a kamaráda. Tato tragická nehoda ve mne posílila lásku k tomuto plemeni.

Virginia Tavari           19.4.2004 - 12.7.2015

Fenu "Ginu" jsem pořídil od paní Cwiecekové z Bratislavy. Tehdy při odběru jsem poznal i Terrence Tavariho, který se o čtvrt roku později stal mým dalším irčanem. Gina je chovná fena, která ovšem nikdy neměla štěňata. Ne, že by nebyla schopná štěňata zvládnout, spíš po předchozích zkušenostech a trpkém osudu její předchůdkyně jsem se s touto fenou nikdy neodhodlal odchovat další štěňata, byla to škoda, ale dnes již z důvodů její sterility další chov není možný. Je výborným lovcem s loveckou upotřebitelností ZV v I. ceně, LZ v první ceně a ZH ve III. ceně. Absolvovala několik mezinárodních výstav s oceněním výborná a dokonce Evropskou výstavu v roce 2005 v rakouském Tullnu, tam ovšem výraznějšího ocenění nedosáhla. Gina je vůdčí osobností mé současné smečky a je velmi dominantní. 

Terrence Tavari   2.2.2001 - 14.12.2015

Chovný pes, importovaný ve věku 3 a půl roku rovněž ze Slovenska od paní Cwiecekové, proslulé chovatelky v zemi našich sousedů. Pejsek je opravdovým pojmem, osobitá povaha, vynikající lovec a nezměrně vytrvalý v rozdávání genetických informací. Uvedené atributy udělaly z Terrence úspěšného a mnohonásobného plemeníka. Z celkem deseti dosavadních spojení přišlo na svět celkem 72 štěňat z toho 37 feneček a 35 pejsků (z toho 3 vrhy byly v SRN v chovných stanicích Melting Red a Witsche´s Promise). Pes je Junior šampionem Slovenska, šampionem Slovenska i klubovým šampionem SK i CZ a mezinárodním šampionem. Na nedávné mezinárodní výstavě v Bratislavě získal titul Nejlepšího veterána.  Má lovecké zkoušky FSMP v II. ceně, SD ve III. ceně a LZ v I. ceně. Terry se těší dobrému zdraví a kondici a já věřím, že si spolu prožijeme ještě hezkých několik let. Dne 7.9.2011 nakryl další fenu Györmöi -Valdemar Camilla tentokrát z Maďarska.

Flax z Hodějovských strání    4.9.2010

Mým v současnosti třetím psem je Flax, velká naděje do chovu našich irčánků v České republice. Díky elánu paní Švejdové dochází po zahraničním spojení Terryho dcery Dixi z Hodějovských strání se psem Merrymac Copyright k sofistikované úpravě typu IRT. Myslím, že toto spojení skýtá naději na úpravu velikosti, vynikající srst, povahovou vyrovnanost, správnou tělesnou stavbu, optimální úhlení. Na Klubové výstavě KCHT 10.9.2011 byl přeměřen na výšku (46 cm). Od 14.12.2011 je chovným psem!!! K 8.1.2012 absolvoval 6 výstav, je Českým i Slovenským Junioršampionem, Českým a Slovenským klubovým vítězem mladých. Na Hanácké výstavě 7.1.2012 v Brně zvítězil ve III. skupině FCI a získal BIG. Na uvedné výstavě v kruhu stojí za zmíňku posudek od rozhodčí paní Tiché, kterého si nesmírně cením, cituji: "Pes výborné stavby těla, typická hlava a ucho, výborná top linie, výborný pohyb, výborná kvalita srsti". Navíc při vyhlášení posudku zdůraznila, že nemá k psovi co dodat, nebo'ť takto si představuje irského teriéra. A to je tedy vysvědčení!!! "Paní Tichá: Děkujeme". 28.7.2013 splnil tento pes podmínky pro přiznání titulu INTERSCHAMPION.

 

Ayrton Tavari        6.4.2013

V současnosti čtvrtou nadějí v naší chovné skupině je  Ayrton Tavari alias "Toni", po spojení Flax z Hodějovských strání a Zaira Tavari. Toni zahájil svou výstavní kariéru a vůbec si nevede špatně. Na MVP v Bratislavě v obou výstavních dnech nechyběl mezi nejlepšími psy. Ve finále o BIS obsadil třetí místo a tím pádem stanovil rekord dosavadní kariéry v kruzích. Zdá se, že u rozhodčích má velké sympatie a jeho kariéra snad ještě přinese podobné výsledky. K dnešnímu dni tj. 11.9.2016 má za sebou 10 výstav, ve všech V1. Je lovecky upotřebitelný.